společnost pro šíření vlámské a nizozemské kultury

Vyšel román Tonky Dragt Dopis pro krále v českém překladu Jany Pellarové-Irmannové

Nakladatelství Albatros vydalo v listopadu 2022 knihu Dopis pro krále, nizozemské autorky Tonke Dragt, v novém překladu Jany Pellarové-Irmannové.

Už zítra ráno má být mladý Tjuri pasován na rytíře krále Dagonauta. Ovšem pod podmínkou, že noc před obřadem stráví se svými druhy v tichém bdění v kapli na kraji města. Tjuri však dávnou tradici poruší. Otevře dveře cizinci, který ho žádá, aby doručil tajný dopis Černému rytíři s bílým štítem. List je určen vládci sousední říše, králi Ynauvenovi, a má nesmírnou důležitost.

Tjuri nebezpečné poslání přijímá, ale když dorazí na určené místo hluboko v lese, najde Černého rytíře těžce raněného. Nepřátelé ho vlákali do léčky a napadli. Zatímco se Tjuri snaží doručit dopis králi Ynauvenovi místo něj, je pronásledován rudými jezdci, kteří mu usilují o život – on je však odhodlaný svůj slib splnit.

Pokud tak jako Tjuri věříš, že čest, statečnost a spravedlnost, ale i laskavost a přátelství jsou hodnoty, které stojí za to hledat a hájit i v těch nejtemnějších dobách a na nejtemnějších místech, vydej se s ním na jeho dobrodružnou pouť…

ISBN: 9788000068695

Počet stran: 464

Naši partneři